вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety z drewna błyskawicznie się destruują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od należytego i sumiennego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten wariant ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий